DEKORATİF CAM SIVA

Cam Sıva


TANIMI                          

:

Doğal Kendinden renkli cam taneciklerinden oluşan, akrilik emülsiyon esaslı, uzun ömürlü dekoratif iç ve dış cephe kaplamasıdır.     

                                                   

ÖZELLİKLERİ 

:

Atmosferik hava şartlarına son derece dayanıklıdır, yüksek yapışma gücüne sahiptir, kuruduktan sonra dekoratif tanecikler halinde doğal cam görünüm sağlar, iç  ve dış çephe uygulamalarında kullanılabilir , çevreye ve sağlığa zararlı değildir.

 

UYGULAMA YUZEYLERI                                 

:

Binaların iç ve dış cephelerinde ham sıva, beton, brüt beton, gaz beton, ahşap ve tuğla yüzeylerde dekoratif ve koruyucu olarak güvenle kullanılır. Cam mineral sıva uygulanacak yüzey hazırlanmalıdır. Yüzey bozuklukları, çatlaklar, pürüzler Bekoteks macun ile düzeltilmeli uygulama yapılacak yüzey sağlam temiz ve kuru olmalıdır.

 

UYGULAMA ŞEKLI

:

20 kg Cam mineral sıva içine 0,5–1 kg su ilave edilerek iyice karıştırılır ve uygulamaya hazırlanır. Dikdörtgen çelik mala ile uygulama yapılır ve perdahlanır. Farklı renkte malzeme uygulanacaksa, malanın temizliğine dikkat edilmelidir. Geniş yüzeylerde kaplama işlemi yarım bırakılacaksa, renk farklılıklarını önlemek için kağıt bant çekilmelidir.

 

KAPLAMA ALANI

:

 Orta 20kg/   6  - 8 m2

yükleniyor..